0

Bussis kukkumine tõi reisijale kindlustushüvitise

Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ilustrumm

Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ilustrumm

Bussi järsu pidurdamise tõttu kukkunud reisija murdis kukkumise tagajärjel jalaluu ning sai selle eest liikluskindlustuselt hüvitist.

Transpordi Ametiühingu liiklusspetsialisti Tarmo Kahemi sõnul on sellistel puhkudel formaalselt tegemist liiklusõnnetusega ehk sõiduki teel liikumise tagajärjel on saanud vigastada inimene. Sellises olukorras on kaks osapoolt – süüdlane ning kannatanu, kusjuures süüdlase poolel on kohustus tekkinud kahjud hüvitada.

„Ametiühingu liige pöördus meie poole ning selgitas mis oli juhtunud. Registreerisime õnnetuse ka süüdlase poole kindlustusandja juures, lisasime materjali juurde õnnetusega otseselt seotud kulud ning kindlustuse otsustava ja kiire käitumise tõttu sai kannatanu hüvitise, mis talle seadusega oli ettenähtud,“ rääkis Kahem.

„Inimesed ei tea tihtipeale, et liikluskindlustus ei kehti ainult sõidukikahjude korral, vaid hüvitist saab nõuda ka muude kahjude eest, kuni matusekuludeni välja,“ lisas Kahem viidates inimeste mitteteadlikkusele.

Transpordi Ametiühingu juures on loodud liiklusabifond, kust saavad abi kõik ametiühingu liikmed liiklusalastes küsimustes. Tavapäraselt on nendeks politsei trahvide ning liiklusõnnetuste küsimuste lahendamine. Oma liikmeid on esindatud nii väärteo- kui ka kriminaalasjades ning kuni Riigikohtuni välja.

 
 
Toimetas Krimi24
 
 

Jaga:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

0 Kommentaari

Jäta kommentaar

Tahad oma arvamust avaldada?
Kirjuta kommentaar!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


*