27

Krimi24 FOTOD ja VIDEO: Politsei oli sunnitud Tallinnas kiirust ületava lubadeta mootorratturi teelt välja rammima

21. aprilli öösel kella 23.30 paiku märkas politseipatrull Pirita tee suunas sõitvat mootorratast, mille kiiruseks mõõdeti 101km/h. Patrull andis peatumismärguande, mida mootorrattur eiras ning jätkas kiirust lisades sõitu.

Mootorrattur sõitis mööda Pirita teed Kloostrimetsa ja sealt edasi Pärnamäe teele, tehes suurel kiirusel ohtlikke manöövreid.
Lähenedes Narva maantee ja Vana-Kuuli ringristmikule pidurdas mootorrattur hoo maha manöövri sooritamiseks ja patrull tegi otsuse mootorrattas teelt välja suruda.

Mootorratast juhtis 25-aastane mees, kellel puudus vastava kategooria juhtimisõigus. Koos juhiga kukkus rattalt maha ka kaasreisija, 22-aastane naine. Mõlemad viidi tervisekontrolliks haiglasse.

IMG_2270 IMG_2275 IMG_2281 IMG_2285 IMG_2289 IMG_2291 IMG_2292 IMG_2300 IMG_2307 IMG_2311 IMG_2316 IMG_2322 IMG_2329 IMG_2335 IMG_2337 IMG_2345 IMG_2354

 

Kesklinna politseijaoskonna patrullitalituse juhi Taavi Kirsi sõnul oli mootorratta väljasurumine väiksel kiirusel läbimõeldud otsus, millega hoiti ära tõsisem õnnetus. „Politsei sekkub otsustavalt, kui teel sõidab ligi 200km/h ja tahtlikult peatumismärguannet eirav juht, kes võib olla teistele ohtlik. Ülisuurel kiirusel toimunud avarii puhul oleks tõenäoline, et raskeid vigastusi oleks saanud nii mootorrattaga sõitnud noored kui ka juhuslikult teele sattunud inimesed,“ lisas Kriss.

Vaata ka TV3-e videot koos politsei poolsete kommentaaridega:

 
 
Toimetas Krimi24
 
 

Jaga:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest

27 Kommentaari

 • mina ütleb:

  Politsei tegi otsuse inimeste elud ohtu seada? Kes nad sellised on? Mis õigusega nad teiste elu ja tervist ohtu seavad? Minu meelest on teisi liiklejaid rammivad politseinikud palju ohtlikumad ja seega ka palju suuremad kurjategijad kui mingi kiirust ületav mootorrattur…

  • isa ütleb:

   Oleks Teie lapse või lähedase surnuks sõitnud see vastutustundetu kihutaja, mõtleksid teisiti. Tubli töö politseinike poolt!

   • .... ütleb:

    Oleks ja oleks.Aju on nii pehmeks pestud.
    Viimastel aastatel on palju inimesi hukkunud politsei osalusel,kas sa ei arva ? Pole politseiauto roolis ka mingid vormelisõitjad.

   • mina ütleb:

    aga mis siis, kui see rattureid rammiv ja ka ise järelikult kiirust ületav politseipatrull ajaks kihutamise käigus alla mõne sinu lähedase? kas on ohutum üks kihutav sõiduk või mitu? kui sõidukit taga ajama hakata, siis suurendab tagaaetav kiirust veelgi, niiet kasvab tõenäosus, et ta kellegi alla ajab….aga mis siis, kui see politseiauto poolt rammitud sõiduk just rammimise tõttu kellegi alla ajab? mis siis, kui rammitavad jäävad vigaseks või saavad surma? ainult kiiruseületamise pärast? sina, tallalakkuja, kiida edasi neid politseinikke, kes on potentsiaalsed mõrtsukad, oled tubli ja õige kodanik , võid kapist küpsist võtta :D politseinikud teavad väga hästi ka ise, et see mida nad teevad, on võimu demonstreerimine, mitte ei tulene selline teguviis sinusuguste tallalakkujate elude pärast muretsedes….kiida aga kiida, ma kiidan ka sind sinu rumaluses :D

    • Autojuht ütleb:

     1) Juhil polnud juhtimisõigust seega on ta seadusesilmis juba ohtlik lasta teele, eriti sellise masinaga. Küsi nüüd endalt miks neid üldse jälitama hakati? Eeldavalt ületasitki õhtusel ajal kiirust, et lahendam sõita oleks. Ega nii neid jalakäijaid surnuks sõidetaksegi, juhtide poolt kes ei pane tähele ja jätavad reageerimisaja väikseks kiiruse tõttu.

     2) See teeots on mulle suhteliselt tuttav. Tihti jalutavad seal inimesed koertega/lastega, ka õhtuti. Oleks sellel lõigul kus rattur otsustas kõnniteele sõita, mõni muusikat kuulav jalutaja ette sattuda, mis siis oleks juhtunud? Kes siis “crazy” oleks olnud kasutades selle tüdruku enda sõnu.

     Minuarust vägagi hea lahendus, eeldades nende eelmist sõidustiili ja nähes mida juht tagaajamise aeg tegi, parem oleks, et koheselt maha võeti. Ei saa hakata ajama “mina ei tea kes mu rattaga sõitis” juttu oleks rattur mine pääsenud.

  • Joosep ütleb:

   Ja kui see kiirust ületav mootorrattur oleks näiteks sõitnud otsa sinu tuttavale v kellelegi teisele? Seadnud kõrvalise inimese elu oht?? Minu arust tegi patrull väga õige valiku ja tegi seda ka sellises kohas kus ratturi kiirus polnud enam nii suur. Puhtalt minu arvamus.

  • Pauka ütleb:

   Paras neile kahele deb!!lile. Oli vaja siis ära sõita. Pärast veel mölisemist kah. Seda ärasõitmist ei õigusta midagi. Politsei tegi õieti. Kui lollakad teavad, et politsei välja rammib üritab eest ära sõita vähem lolle..

  • erki ütleb:

   Mootorrattur, kelle pole lube … heh …

 • Triinu Suur ütleb:

  Seoses avalikkuse kõrgendatud huviga palun avalikustada ka politseipatrulli pardakaamera video, sealhulgas koos heliga.

 • Guest ütleb:

  Ma ei tea, miks ei kuule politsei keegi aitab või salvestab, ei saa ja on pumbatud ego ja ohtu inimeste elu. ja mitte ainult sel juhul. Hullem kui bandiidid. Mul on hea meel, et ei ole tulistas ületamisel tänaval vales kohas.

 • babydoll ütleb:

  Mina kaebaks politsei kohtusse. Lihtsalt huvi pärast.

  • hullumaja ütleb:

   Päris kindlasti ka kaevatakse, siin on väga konkreetne juhtum kus politseinik ei saanud või tahtnud saada pidama ja tänu videole on mõrvakatse kõigile näha – juht ei saa väita et ei teadnud kaasreisija olemasolust aga ikkagi sõitis liiga lähedale! Kesiganes roolis oli sellel politseisse küll enam tööle asja pole, võibolla saab ka mõned aastad kinnimaja näha.

 • tarts ütleb:

  Õieti tehti. Pole vaja eest ära sõita.

 • Mart ütleb:

  Ei õigusta juhi põgenemist aga politsei rammis autoga ratast kus istus taga reisija kes oleks vabalt võinud eluohtlikult vigastada saada aga juhi otsustes selles sõidus süüdi polnud…ei pea õigeks…

 • Joosep ütleb:

  Fakt on see, et ment põhjustas TAHTLIKULT liiklusõnnetuse, ehk, et bussi ei peaks kindlustus korvama kuid tsikli peaks kinni maksma ment ise. Lisaks tuleks sellisele käitumisele vastata paari korraliku rusikalöögiga otse näkku sest on kirjutamata seadus, et tsiklimeest ei rammita ja see kehtis juba enne meie praegust riigikorda.

  • targutaja ütleb:

   kas igasugune lubadeta mootorrattur väärib tsiklimehe tiitlit? Antud juhul see mees istus teadlikult lubadeta rooli ja läks liiklusesse. Kraaksud, et tahtlik avarii jne….küllap oled veel noor ja rumal aga sul nüüd võimalus kirjutada oma nägemus sellest, kuidas sellised põgenenejad kinni peatada? Kas sõita seni tal järgi kui mõnel ristmikul või ülekäigu rajal avarii teeb või oodata kuni ära väsib? Videost oli näha, et kutt läks hoolimatult ülekäigurajale ja sõitis seal, kus pinnas kandis. Reede öösel 23.30 paiku on kõnniteedel juba piisavalt pubilisi või muid alko vendasid kellel ei ole baari minnes võetud helkur kaasa. See rattur oleks vabalt seal saanud kellelegi otsa sõita ja mis moodi sa siis oleksid siin klähvinud?
   Igasugust pätti ja kaabakat ei pea nüüd ka hoidma ja poputama. Selline robustne, jõuline ja hirmu külvav lähenemine annab ehk järgmistele eest ära kihutada plaanivatele mootorratturitele mõtlemis ainet. mis kindlustusse puutub siis kindlustus ei vaata lahenduse lõpp võrrandit vaid alustab sellest “lubadeta mees mootorrattal….” ja juba on otsustatud kelle kraesse kõik kirjutatakse…

  • ads ütleb:

   Ei ole need tsiklimehed pühad puutumata lehmad, kes iseendale reegleid sõidu pealt kirjutavad. Kui seisma ei oska jääda, siis leppigu ka rammimisega

  • Tenor ütleb:

   Just

  • 5 punkti ütleb:

   Tsiklimeest ei rammita…
   Aga tsiklimees võiks siis ka liikluseeskirju järgida ja mitte linnas elurajoonide vahelistel teedel kihutada kohati 150 kilomeetrise tunnikiirusega, tekitades niimoodi samuti suuri ohuolukordi… Rääkimata mitmeid kordi politsei poolt antud peatumismärguandeid eirates… Sellist jama poleks juhtunud, kui roolis oleks lubadega seaduskuulekas motomees…
   Antud tegelasel polnud isegi vastavat juhtimisõigust, seega ei mõista ka politsei poolset käitumist hukka, kuigi jah seal oleks võinud see asi kurvemalt lõppeda… Aga antud valik oli mootorrattale istujate poolne ja kui julged teha, siis julge ka vastutada! Mitte veel tagantjärgi enda õigustuseks möliseda.

 • Annemari ütleb:

  Mis mõttes peaks politsei kohtusse kaebama jne ?
  Politseil töötasid vikurid, mootorrattur ei peatunud ja sõitis tahtlikult minema, ületades kiirust.
  Mis kuradi riigist on pärit see täipea, et tema jaoks tähendavad vilkurid gaasi juurde andmist ?
  See siin on ehtne näide sellest, et kui sul on mootorratas siis ei tähenda see mitte seda, et võid teha mida iganes tahad. Kui nad sõitsid kõnniteel, siis tekitasid nad liiklus ohtliku olukorra ja oleks võinud alla ajada kellegi. TUBLI TÖÖ POLITSEI!!!! Ma oleks veel jalaga näkku virutanud sellele rasta mutile. Lube pole, ületab kiirust, ei pea kinni kui on antud käsk, tekitab ohtlike olukordi ja õigust jääb ülegi `? Haah Suck it !!!

 • Vaadake ka seda ütleb:

  http://www.hooandja.ee/projekt/elustiilifilmrider-movie
  Andke mulle hoogu ja lendame kõrgelt .
  SHARING IS CARING!

  Head Päeva,
  Andre “Rider” Varik

 • Vaadake ka seda ütleb:

  Kuna hooandja leht on maha võetud, siis vaata
  https://vimeo.com/163801897
  Lehe sisu
  Elustiilifilm: “Rider – The Movie”
  Kasutaja  Andre Varik projekt kategoorias Film & Foto

  AddThis Sharing Buttons
  Share to Facebook

  45
  Share to Twitter

  Share to Google+

  Share to Saada

  Projektist Kulg 0 Hooandjaid 6
  Tere! 
  Mina olen Andre Varik (21). Tegelen sellise ekstreemspordialaga nagu stuntriding. Eestis veel vähe tuntud ala aga kogub hoogsalt pöördeid :)

  Pöördun aga hooandjate poole sellepärast et see aasta on mul kätte võetud suur filmiprojekt nimega “Rider-The Movie”. Tegemist on elustiilifilmiga mis näitab kõike mida üks Eesti Stuntrider näeb hooaja jooksul või siis mida ta läbi peab elama et kogu hooaeg õnnestuks,pluss filmi tuleb veel hulgaliselt mototemaatilisi kaskadööritrikke.

  Film sisaldab võistlusreise Soome, Lätti, Tšehhi, Poola (maailmameistrivõistlused) ja ka kohalikke võistlusi. Kuvatud saavad ka kõik kohalikud show-esinemised. Filmi tuleb ka paar erikülalist ja kindlasti ei puudu ka huumor. Näeb kõike mis toimub trennis ja palju veelgi…

  Filmi kestus 45-60min.

  Kõik plaanid on suured ja paigas aga kohe kindlasti on see kõik hetkel minujaoks rahaliselt üle käte ja olen täiesti lootust kaotamas ainult raha pärast…

  Luban et kui projekt saab rahastatud tuleb sellest üks väga kõva film.
   

 • heiki herman ütleb:

  tubli ja professionaalne politsei! tegemist pealegi mingite migrantidest huligaanidega! korralikku inglise keelt ka ei oska, rääkimata eesti keelest, kuid eestis korda rikkuda oskab ja siis kisendab kui loom… väga hea, et ka see
  teistele ja endale surmariist rikuti politsei poolt!… nii tehakse ka rootsis…

 • Arvy ütleb:

  Good job Eesti police, good job! I am Lithuanian and fully support the police action. Shame on such Lithuanian.

 • Mariann ütleb:

  Sattusime lapsega Reporterit vaatama, kus politsei esindaja väitis, et tegu oli ainuõige otsusega politsei poolt ning võrdles olukorda pantvangi kriisiga ja mootorratast relvaga.
  Minu 6-aastane oli hämmingus, et MEELEGA suurel kiirusel sõitvale liiklusvahendile otsa sõitmist nimetati AINUÕIGEKS otsuseks.
  Me siis kahekesti arutasime seda, mida õpetatakse liiklusesse astujale ning tegime omad järeldused.
  Autokoolis õpetatakse varakult, et juba 30 km/h sõitev auto, mis satub kokkupõrkesse, võib kujuneda autosviibijatele eluohtlikuks. Lisaks rõhutavad autokoolide õpetajad pidevalt ja murelikult, et mootorratturid, ratturid ja jalakäijad on liikluses eriti haavatavas olukorras.
  Ilma vastava koolituseta sõitmine ja vastutustundetult ning ohtlikult liiklemine ei ole õigustatud, kuid antud juhul tegi seadusekaitsja otsuse, et temal on õigus eirata eelpool õpetatud tõdesid liikluses ning võttis endale õiguse riskida kahe inimese eluga. See kas nad seda väärisid või mitte, ei olnud minu arvates tema õigus otsustada. See rammimine oli risk, mille tulemusi politseinik teo hetkel ette ei teadnud. Riskianalüüsi läbi viies on ilmselge, et lõpptulemus oli vedamine. Risk ei ole ainuõige valik. Eriti elu ja surma teemadel.
  Nagu targad inimesed ütlevad, siis meie tarkust ning teadlikkust ei hinnata provokatsiooni järgi, mis meile esitatakse, vaid see, kuidas meie sellele reageerime ning olukorra lahendame.

 • Tomm ütleb:

  Se kuradi mendi debiilik tuleks kinni panna, mis saaks kui se süüdimatu naisterahvas (kes oli rattal tagaistmel) oleks selle värdia mendi käitumise tagajärel surma või halvatuks jäänud? Milles tema süüdi on? kui poleks tagaajamist poleks se kiirus kah ni suur! Palju teist on isiklikult mootorrataga ise sõitnud? Jah ratas kiirendab 3 korda kiiremini kui auto aga pidurdusmaa on on kah samma palju lühem!!! Teiseks: Kui te tarkpead olete video tähelepanelikult vaadanud siis pidite nägema, et sõit toimus kell 22:27! Eesti seaduste järgi ei tohi alahelised peale 22:00 väljas viibida. Kolmandaks: et süüdistada teisi vaadake mida te ise liikluses teete! Kas ikka koguaeg näitate suunda (kas tõesti), kuidas ja kus te pargite, 90% liiklejad eestis, õppige liiklusmärgid selgeks! Ja punase fooritulega kah üle ei süideta (unustage mõtte – ah ma jõuan).

 • Vana Toomas ütleb:

  Kulla klähvijad kes te siin haugute politsei peale-politsei ei tohi taga ajada,politsei ei tohi rammida,politsei ei tohi seda ja teist ehk siis teie arvates ei tohi politsei vist ültse midagi teha ja kellele neid ültse vaja on-nii või.Äkki kuulutaks siis Eesti Vabariigis liikluseeskirjad ka kehtetuks ja sõidaksime nii nagu tahtmist on ja pähe tuleb-nii või.Kui ikka oled liikluses selline tõbras ja nii kõva mees siis ole nüüd ka mees ja võta vastu mille oled ära teeninud.Ja need kes siin klähvivad on tõenäoliselt ise hiljuti karistada saanud. Igatahes politseile edu nende tänamatus töös

 • Jäta kommentaar

  Tahad oma arvamust avaldada?
  Kirjuta kommentaar!

  Lisa kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  CAPTCHA Image
  Refresh Image

  *