1

Reedest muutub Euroopa Liitu sisenemise ja lahkumise kord

Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ilustrumm

Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ilustrumm

7. aprillil jõustub Schengeni piirieeskirjade muudatus, millega EList väljumisel ja sisenemisel kontrollitakse senisest põhjalikumalt Euroopa Liidu kodanikke ja nende pereliikmeid. Põhjalikum kontroll tähendab seda, et piirivalvurid kontrollivad välispiiril EL kodanike dokumente ning kontrollimisel kasutatakse rahvusvahelisi ning riigisiseseid andmebaase.

PPA integreeritud piirihalduse büroo juhi Helen Neider-Veerme sõnul tehti EL kodanike, nende pereliikmete ja reisidokumentide kohta päringuid andmebaasidesse varem pisteliselt. „Näiteks võisid ametnikud vajadusel kontrollida andmebaasi kaudu seda, kas mõni inimene võib olla tagaotsitav,“ sõnas Neider-Veerme. Uue korra järgi hakatakse nii maanteede piiripunktides kui ka lennujaamades ja Tallinna Reisisadamas kontrollima kõiki ELst lahkuvaid või sinna sisenevaid inimesi ka andmebaaside kaudu.

Neider-Veerme sõnul on selline kontroll vajalik ennekõike selleks, et Euroopa Liitu sisenemisel või väljumisel tuvastada avalikku korda või sisejulgeolekut ohustavad inimesed. „Julgeoleku olukord on viimastel aastatel muutunud ja seetõttu on koos teiste EL liikmesriikidega vaja teha enamat ka piiriületajate kontrollimisel. Meie eesmärk on takistada nende inimeste ELi sisenemine Eesti kaudu, kelle viibimise soov pole selge või kes võivad kujutada ohtu teistele inimestele.“

Politsei- ja Piirivalveamet palub reisijatel varuda aega piiriületuseks ja kinnitab, et teeb omalt poolt kõik, et inimesed saaksid reisida võimalikult kiirelt ning mugavalt.

 
 
Toimetas Krimi24
 
 

Jaga:
 • googleplus
 • linkedin
 • tumblr
 • rss
 • pinterest

Kommentaar

 • toivo okk ütleb:

  EList väljumisel ja sisenemisel kontrollitakse senisest põhjalikumalt Euroopa Liidu kodanikke ja nende pereliikmeid — minu arusaamist mööda probleemiks ei ole mitte piiri ületavad EL kodanikud vaid illegaalselt EL trügivad migrandid

 • Jäta kommentaar

  Tahad oma arvamust avaldada?
  Kirjuta kommentaar!

  Lisa kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  CAPTCHA Image
  Refresh Image

  *